Biodanza voor Singles | Workshop “Dansend naar een nieuwe relatie” | Afstemmen & aanvoelen

Biodanza voor Singles | Workshop “Dansend naar een nieuwe relatie” | Afstemmen & aanvoelen

ma 10 april 19.30 tot ma 10 april 23.00
  • Danszaal
    Eleanor Rooseveltlaan 25
    Zoetermeer
  • Website:Ga naar de website
  • Telefoonnummer:
    06 13 666 593
  • Doelgroep:
    volwassenen: Volwassenen
  • Niveau:
    Gemengd
  • Duur:
    Workshop
  • Kosten:
    € 56 voor 2 avonden

Ontdek in twee avonden één van de, volgens Esther Perel`, belangrijkste vaardigheden voor het aangaan en goed houden van een nieuwe relatie: afstemmen en aanvoelen!  Niet te weinig maar ook zeker niet te veel (grenzen aangeven).

November 2022 beoordeeld met het cijfer 8,6

Lekker dansen zonder pasjes, samen plezier hebben, andere singles leren kennen en ook nog optimaal leren afstemmen en elkaar aanvoelen. Dat kan in deze dansworkshop.

Over deze training

Volgens psychotherapeut en wereldwijd bekende relatie expert Esther Perel is dansen de sleutel tot een succesvolle, gezonde relatie. “Dansen is afstemming”, zegt ze. “Met dansen is er een non-verbale afstemming op het ritme van een ander, het lichaam van een ander, de beweging van een ander.” Dit zegt ze heel resoluut in een podcast met mindbodygreen.

Als iemand geen volgende date wil of een beginnende relatie niet lekker, loopt horen ook wij vaak dingen als: “Hij voelt me niet aan”, “Hij gaat overal maar in mee”, “Ze stemt niet goed met me af”, “Ik voel geen klik”.

Goed afstemmen en elkaar aanvoelen (niet te weinig, maar ook niet te veel) is dus essentieel! Dat leer je niet goed cognitief en verbaal. Daarom is dans ideaal om dit wél goed te leren.

Wat kan er gebeuren bij het daten en in een relatie als je te weinig of te veel afstemt met elkaar:

  • Je komt nooit verder dan één of enkele dates;
  • Je voelt geen klik;
  • Je ervaart niet snel verliefdheidsgevoelens;
  • Je ervaart weinig verbinding bij het daten of in de relatie;
  • Je kunt moeilijker inspelen op de behoeften en wensen van de ander (te weinig afstemmen);
  • Je gaat telkens ongemerkt over je grenzen (te veel afstemmen);
  • Je raakt jezelf kwijt;
  • Je voelt je niet gezien;
  • De ander verliest snel de interesse in jou omdat je jezelf niet bent.

In twee avonden ervaar je via diverse dansoefeningen hoe je optimaal kunt afstemmen en elkaar aanvoelen. Daardoor heb je fijnere dates en kom je gemakkelijker van het daten in een vervullende relatie terecht.

Danservaring niet nodig

Ook als je geen danservaring hebt of van jezelf vindt dat je niet kunt dansen is dit je kans. Je hoeft namelijk helemaal niet te kunnen dansen om mee te doen. Maar ook ervaren dansers kunnen hun ei kwijt. Leren en ervaren staat voorop!

We werken niet met danspasjes. De trainers laten telkens een dansoefening zien die je op je eigen wijze kunt invullen.

Waarom dansen zo goed werkt om relatievaardigheden te leren?

Door te dansen ben je met je lijf bezig. Je gaat daardoor meer voelen en ervaren. Bij het daten en het aangaan van een relatie gaat het ook heel veel over ervaren en omgaan met gevoelens. Verbinding, plezier en zelfvertrouwen bijvoorbeeld, ervaar je allemaal via je gevoel. Maar ook de spanning die je voelt als je op iemand af wilt stappen is een gevoel. Via dansoefeningen kun je gemakkelijker leren deze gevoelens en ervaringen te sturen.

Door actief met dans en oefeningen op muziek bezig te zijn, krijgt het ‘kritische, kakelende, beperkende en ondermijnende hoofd’ veel minder kans. Daardoor openen zich nieuwe mogelijkheden om te leren. De nadruk ligt bij deze workshop dan ook niet op kennisoverdracht, maar juist op ervaringsleren. Hierdoor verankeren deze leerervaringen in je lijf en kun je ze gemakkelijker toepassen in je datingpraktijk.

Wat levert deze training jou op?

Je gaat leren en ervaren:

  • Hoe je non-verbaal goed op elkaar kunt afstemmen;
  • Wat je kunt doen om non-verbaal echte verbinding te maken;
  • Hoe je de ander beter aan kunt voelen;
  • Wanneer je te veel afstemt en aanpast en de ander over je grens dreigt te gaan’;
  • Hoe je je grenzen non-verbaal goed aan kunt geven;
  • Op welke manier je de klik kunt laten ontstaan;
  • Wat je echter en authentieker maakt bij een date;
  • Wat de kracht is van oogcontact.

Opbouw van de avonden

De inloop is van 19.15 tot 19.30. Om 19.30 starten we met de dansworkshop. Deze duurt ongeveer tot 21.30. Na de workshop draaien we nog lekkere gevarieerde muziek en kun je tot 23.00 lekker vrij dansen. Of onder het genot van een drankje nader met de andere deelnemers kennismaken en ervaringen uitwisselen.

Voor wie is dansworkshop bedoeld?

Als je meer wilt leren en ervaren over wat belangrijk is bij het daten en aangaan van een relatie, dan is deze workshop iets voor jou. Man, vrouw, oud of jong, iedereen is welkom. Wel moet je bereid zijn kritisch naar jezelf te kijken en open te staan voor nieuwe ervaringen en inzichten.

Praktische informatie

Data: vrijdagavond 14 april en vrijdagavond 21 april 2023
Tijden: 19.30 – 23.00 uur (workshop tot 21.30)
Locatie:  Eleanor Rooseveltlaan 25, Zoetermeer (Nog geen 5 minuten lopen van station Zoetermeer. Voldoende gratis parkeren.)
Kosten voor beide avonden samen: € 59,-

Vragen:
Heb je vragen? Mail naar hans.gierkink@singlecoaching.nl of bel 06- 13 666 593