Uit verwondering geboren

Afbeelding
Pret met klei
Organisator Jan Kerkhoven
Docenten Jan Kerkhoven
info@biodanzasoest.nl
0629215113
Doelgroep Volwassenen
Niveau Alle niveaus
Kosten € 55
Startdatum
10:00
Einddatum
17:30
Adres

Insingerschool
Insingerstraat 57
3766 MA Soest
Nederland

Parkeerterrein bij de school
https://biodanzasoest.nl

Uit verwondering geboren
verbinden met jouw vrije stroom van ontdekken

Weet je nog hoe je als kind kon spelen met wat je maar voorhanden kreeg? Hoe je jezelf kon verliezen in voelen, beetpakken, uitproberen en maken? Hoeveel plezier je daaraan beleefde? Ieder van ons is kind geweest, nieuwsgierig en open in een wereld van ervaringen en mogelijkheden. En dat kind is er nog steeds, een levend deel van wie je nu bent. Dat is de insteek van deze rijke workshop, waarin dans en werken met materialen naadloos in elkaar overvloeien. We gaan spelen met vormen en kleuren, niet om iets te maken, maar om in verwondering te ontdekken wat uit onze handen geboren wil worden.

3 meisjes spelend met zand, water, steentjes en takjes

Kinderen kunnen intens bezig zijn met dingen in hun omgeving. Ze gaan in volle overgave aan de slag met zand, water, takjes en blaadjes, verf en klei. Ze doen dat met huid en haar. Ruiken, proeven, voelen, alle zintuigen worden gebruikt. Spelenderwijs gaan ze helemaal op in onderzoeken en teweegbrengen.

Voor volwassenen is dat vaak anders. De uitnodiging om met materialen te spelen roept al snel innerlijke blokkades op. Misschien omdat we bezorgd zijn over wát we maken, dat het iets moet worden. Daardoor laten we onszelf niet meer zo makkelijk los in het proces. Maar als we ons door het materiaal laten uitnodigen tot voelen en nieuwsgierig zijn, blijkt het kind dat we ooit waren nog steeds springlevend, wachtend op de gelegenheid weer vrij te mogen spelen. En als je die stroom weer opzoekt, ontsluit je daarmee ook nieuwe mogelijkheden in je volwassen leven.

Verbinding

 De dag staat in het teken van spe­lend ver­ken­nen en ver­bin­den. Con­tact­vol met ande­ren in de dans en met het mate­riaal, zonder je te bekom­meren om het resul­taat. Open om je te verlie­zen in voelen en ont­dek­ken, de vrij­heid daar­van te proe­ven. Open om zon­der oor­deel ver­won­derd te zijn over de vor­men die daarbij uit jou en an­de­ren worden geboren.

Deze dagworkshop wordt gegeven door Jan Kerkhoven, met assistentie van Iris Wigboldus.